Czy Auchan będzie chciało uratować sytuację?

Duża grupa pracowników Auchan Polska Sp. z o.o. otrzymało już decyzję w sprawie ewentualnej podwyżki swojego wynagrodzenia. Niemniej sytuacja jest dość trudna, szalejąca inflacja w zderzeniu z faktycznym wzrostem naszych przychodów rysuje się dość miernie. Nie bez znaczenia jest fakt że dodatek inflacyjny przestaje obowiązywać i w wielu przypadkach podwyżka ledwie rekompensuje tą stratę.

 

 

Stan faktyczny to też kalendarz który podpowiada że rozmowy płacowe na kolejny rok dopiero przed nami, nie mówiąc już o wprowadzeniu wyników tych rozmów w życie. Nastąpi to najprawdopodobniej analogicznie do roku bieżącego, powodując że kolejny wzrost wynagrodzenia ( o ile w ogóle będzie ) będzie dla wielu z nas dopiero za rok. Musimy szukać innego rozwiązania. Nasze poszukiwanie rozpoczynamy od propozycji ponownego wprowadzenia dodatku inflacyjnego. Nasza propozycja oparta jest na dobrej wierze Pracodawcy, jednak trzeba zacząć od wiary w zrozumienie dla tego postulatu. Zły nastrój ekipy Auchan Polska może mieć duży wpływ na obsługę sklepów (lub jej brak) w okresach przedświątecznych.

 

 

Naszą propozycję wysłaliśmy w dniu dzisiejszym Pracodawcy. Chcemy być Związkiem transparentnym, zależy nam aby nasze działanie pozostało jak najbardziej przejrzyste, a intencje zrozumiałe. W swoim działaniu kierujemy się wartościami przypisanymi na stałe Solidarności, to nasze DNA. Dla tego prosimy o zapoznanie się z naszym pismem które prezentujemy poniżej.

 

Wykorzystano zdjęcia ze strony: pixabay.com

Promocje, zniżki, rabaty.

Komisja Krajowa

European Sunday Alliance

Region Mazowsze

UNI Global Union

Tysol

Zdjęcia

Back to top