Nagroda już była. Satysfakcji też już nie ma.

Kolejny rok firma Auchan Polska Sp. z o.o. z powodzeniem funkcjonuje na terenie naszego kraju. Nie mamy nic przeciwko takiemu stanu rzeczy. Niech działa, niech się rozwija inna sprawa niech przyniesie tak jak swoim właścicielom i pracownikom godne życie. Ale to temat na inną okazję. Dzisiaj zajmijmy się nagrodą jubileuszową, której dla najstarszych stażem pracowników już nie ma. To znaczy procedura jest ale nie obejmuje kolejnych lat. Nie ma przed nimi kolejnej perspektywy. Tak jakby dawno temu dyrekcja nie przewidziała że firma Auchan będzie tak długo na polskim rynku. A może jej koniec się zbliżał i nie ma potrzeby wprowadzać kolejnej perspektywy.

 


Oczywiście nie wiemy nic na temat wycofania się Auchan z Polski, szukamy jednak wyjaśnienie dla potrzeby docenienia pracownika po 10 latach pracy w Auchan, ale braku takiej potrzeby w odniesieniu do pracownika który będzie pracował 30 lat.
Niestety nic mądrego nie przychodzi nam do głowy. Jedyne wytłumaczenie że 10-20 lat temu był to czas tak odległy że nikt nie pomyślał aby go uwzględnić w procedurze. To błąd, i trzeba go naprawić.


Kolejna sprawa to wysokość takiej nagrody. Po 10, 20, czy 30 latach nieprzerwanej pracy dla Auchan powinna być to nagroda znacząca, bo przecież osiągnięcie jest znaczące. Nie będziemy się rozpisywać o warunkach pracy, to również temat na inną okazję. Chodzi o to że nagroda taka powinna być stosunkowo wysoka, wyjściowo np. w wysokości dodatkowej pensji np. po przepracowaniu 10 lat dla Auchan pracownik inkasuje 13 pensję, po 20 latach dwie dodatkowe pensję.

 

Nieliczni pracownicy osiągają kolejne perspektywy nagrody jubileuszowej. Większość wymięka. 


Nagroda jubileuszowa w takiej wysokości to zbyt dużo dla pracownika, czy może zbyt mało? A może takie nagrody to zbyt duże obciążenie dla Pracodawcy? Na pewno jest to obciążenie, lecz po chwili zastanowienia nie wydaje się zbyt wysokim obciążeniem. Firma nie płaci „dobrze”, inne świadczenia też nie są zbyt wysokie np. świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych są pomniejszone ponieważ cały fundusz jest pomniejszony. Premie, no cóż, odsyłamy do poprzednich artykułów. Wydaje się że właśnie ta nagroda winna być adekwatna do poziomu trudności wypełnienia jej założeń. Przekładając na język graczy, coraz mniej zawodników jest zdolnych osiągać pola punktowane. A przecież wraz ze wzrostem trudności, osoba odpowiedzialna za warunki gry (warunki pracy), powinna z uznaniem spoglądać na te jednostki które przetrwały i dotrwały do jednego z progów premiowanych (osiągnęły odpowiedni staż pracy).

Wykorzystano grafikę i zdjęcia ze strony internetowej: pixabay.com 

Promocje, zniżki, rabaty.

Komisja Krajowa

European Sunday Alliance

Region Mazowsze

UNI Global Union

Tysol

Zdjęcia

Back to top