Zobacz jak wypada twoja firma na tle konkurencji.

Święta Bożego Narodzenia to wiele w jednym: wiara, tradycja, rodzina, ale i praca. Naprawdę dużo pracy. My pracownicy sieci handlowych wiemy o tym dobrze. Dobrze zdajemy sobie sprawę że w związku z tą pracą, w okresie przedświątecznym w firmach pojawiają się różne gratyfikacje.  Dodatkowe premie, paczki, czy też bony to świadczenia na które liczymy i na które czekamy. Ile dostaną pracownicy w poszczególnych sieciach handlowych?

Alicja Zboińska 22 listopada 2022r.

Tyle wynoszą tegoroczne bony świąteczne i paczki dla pracowników marketów i dyskontów. Która sieć daje najwięcej?

Duże sieci handlowe już obdarowują swoich pracowników z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Kasjerki i inne osoby mogą zyskać nawet tysiąc złotych, a ich dzieci dostaną paczki ze słodyczami. Większość sieci oferuje jednak talony na zakupy we własnych sklepach.
Biedronka przeznaczy około 80 mln złotych na paczki świąteczne dla pracowników i ich dzieci oraz zasilenia e-kodów pracowniczych.

- Pakiet świąteczny składa się z paczki dla pracownika i jego dzieci - mówi Agnieszka Sokołowska z sieci Biedronka. - Przygotowujemy cztery rodzaje paczek dla dzieci pracowników w zależności od wieku. Łącznie wydane zostanie około 81 tysięcy paczek dla pracowników i 78 tysięcy paczek dla dzieci. Oprócz paczek, w ramach pakietu świątecznego, pracownicy otrzymują e-kody pracownicze, którymi mogą zapłacić za zakupy w Biedronce lub w drogeriach Hebe. Kwoty zasileń poszczególnych e-kodów różnią się w zależności od progu dochodowego.

Niektóre sieci dwa razy wręczają bony świąteczne
W tym roku w Kauflandzie pracownicy otrzymują prezenty od firmy aż dwa razy.

- Każdy pracownik Kaufland Polska otrzymuje przed świętami Bożego Narodzenia specjalną, świąteczną paczkę z artykułami spożywczymi oraz kartę przedpłaconą do wykorzystania w sklepach naszej sieci, której wartość wynosi od 480 do 500 zł - mówi Maja Szewczyk, dyrektor działu komunikacji korporacyjnej. - W tym roku zdecydowaliśmy się przekazać naszym pracownikom dodatkowy bon w listopadzie, co oznacza, że przed świętami wszystkie osoby zatrudnione w sieci Kaufland Polska otrzymają karty przedpłacone o wartości od 960 do 1000 zł.

Nie tylko bony świąteczne, ale i premie
W Carrefourze bony na zakupy we własnych sklepach połączone są ze stałą zniżką pracowniczą na zakupy wynoszącą nawet 10 proc., a szczegóły dotyczące ich wysokości są właśnie uzgadniane.

- Jednocześnie od 2021 roku nasi pracownicy korzystają z nowego, progresywnego systemu premii kwartalnych - dodaje biuro prasowe sieci. - Ostatnią premię wypłacono 9 listopada, co umożliwi pracownikom wykorzystanie pieniędzy na świąteczne wydatki z komfortowym wyprzedzeniem czasowym.

Dodatkowy bonus noworoczny - za frekwencję
Od 400 do 500 zł wynoszą bonusy świąteczne dla pracowników sieci Aldi - jako doładowania kart przedpłaconych. Dodatkowo dla pracowników operacyjnych, zatrudnionych w sklepach i centrach dystrybucyjnych zaplanowano noworoczny bonus, który zostanie zrealizowany w terminie do 15 stycznia 2023. Będzie przyznany za frekwencję od 7 listopada do 31 grudnia 2022. W zależności od przepracowanych dni pracownicy mogą liczyć na dodatek o wartości do 300 zł.

Lidl przeznacza 30 mln zł na pomoc świąteczną dla pracowników. Każdy otrzyma kupony rabatowe o wartości 1000 zł do wykorzystania w sklepach sieci do końca lutego. Dzieci załogi dostaną paczki z zabawkami i słodyczami. Od 5 grudnia z doładowania świątecznych kart przedpłaconych będą mogli korzystać pracownicy sieci Stokrotka, a dodatkowe naładowania karty nastąpi z okazji Mikołajek i obejmie dzieci pracowników.

Promocje, zniżki, rabaty.

Komisja Krajowa

European Sunday Alliance

Region Mazowsze

UNI Global Union

Tysol

Zdjęcia

Back to top